Yleistä

Seuran toiminta on runsaan 30 -vuotisen historiansa aikana ollut vireää ja ulospäin suuntautuvaa. Alusta lähtien liityttiin jäseneksi Karjalan Liittoon ja sen alueelliseen Etelä-Karjalan karjalaisseurojen piiriin. Viipuri-museon Säätiön Edustajistoon on seuramme edustaja kuulunut sen koko toiminta-ajan. Olemme suurin yksityinen tukija Viipurin pienoismallihankkeessa. Samoin Wiipuri-Liiton hallitukseen on edustajamme kuulunut tämän alkamisesta lähtien.

Jäsenkunnan yhteisiä kokoontumisia pikkuohjelmineen on pidetty 1 - 2 kertaa kuukausittain, kesäkausia lukuunottamatta. Erilaiset juhlat ja retket, niin maahan kuin rajojen taaksekin, ovat myös perinteisesti kuuluneet ohjelmaan. Erityismaininta tarmokkaalle naistoimikunnalle, jonka työn merkitys seuran taloudelle on ollut ensiarvoinen.

Tervetuloa karjalaisen kulttuuritoiminnan pariin!

Lisätietoja jäseneksi haluaville antavat johtokunnan jäsenet ja KARJALA-myymälä: Kauppakatu 41, 53100 Lappeenranta, puh. 050 345 6285.

Jäsenmaksu on 13 euroa/vuosi.